Worki PVA ułatwiają nam punktowe nęcenie. Stosujemy je najczęściej na krótkich jednodniowych lub kilkogodzinnych zasiadkach, gdy zależy nam na szybkim zwabieniu karpia w nasze łowisko. Zanętę w workach PVA podajemy także wczesną wiosną gdyż karpie po zimie nie żerują jeszcze w pełni jak w innych cieplejszych porach roku i nie potrzebują zbyt wiele pokarmu. Wśród worków PVA wyróżniamy następujące rodzaje:worki PVA z nicią, worki PVA bez nici, worki do dalekich rzutów, worki z dziurami. Worki z dziurami znacznie szybciej się rozpuszczają w wodzie oraz szybciej uwalniają aromaty,które są w postaci zanęty w worku. W zależności od firm, które produkują worki PVA, każdy worek rozpuszcza się w innym obrębie czasu. Spotkamy worki szybko rozpuszczające się oraz worki długo rozpuszczające się, które możemy stosować na głębszych łowiskach.
WORKI PVA BEZ NICI
Tego typu worki nie posiadają nici, więc musimy sami je zawiązać używając nici PVA lub taśmy. Możemy także użyć worka PVA bez wiązania.Wystarczy w takim wypadku nadziać worek kilka razy na haczyk. Worki bez nici oferowane są najczęściej w trzech rozmiarach: mini,średni,duży.
fot.mały worek PVA bez nici
WORKI PVA Z NICIĄ
Dzięki zastosowaniu nici w tego typach woreczka PVA możemy swobodnie zawiązać nasz worek napełniony zanętą.Worki PVA z nicią są także dostępne w różnych rozmiarach. Jednak najczęściej spotykamy trzy podstawowe rozmiary: mini,średnie oraz duże.
fot.duży worek PVA z nicą
fot.średni worek PVA z nicią
WORKI PVA DO DALEKICH RZUTÓW
Worki PVA do dalekich rzutów jak sama nazwa mówi stosujemy podczas łowienia z rzutu. Gdy zależy nam na dalekich rzutach, ponieważ nasza miejscówka jest oddalona kilkadziesiąt metrów od brzegu to ten rodzaj worków będzie idealnym rozwiązaniem. Taki worek dzięki odpowiedniemu kształtu możemy postać na odległości nawet ponad 100m. Worki PVA do dalekich rzutów jak każdy inny rodzaj worków występują najczęściej w trzech podstawowych rozmiarach: mini,średni, duży.
fot.najczęściej używany worek do dalekich rzutów
Podsumowując worki PVA doskonale nadają się do punktowego nęcenia oraz do łowienia na głębszych zbiornikach. Worki PVA napełniamy najczęściej pokruszonymi kulkami, pelletem, granulatami oraz ziarnami takimi jak kukurydza, orzechy Tygrysie, konopie i innymi mieszankami nasion. Do worków PVA możemy także wlewać płynne atraktory(boostery,liquidy, oraz inne płynne zalewy). Musimy jednak zwrócić uwagę czy na opakowaniu jest napisane że nie rozpuszczają materiałów PVA, ponieważ w przeciwnym wypadku nasz worek rozpuści się zanim doleci w miejsce łowienia lub w naszych rękach.