Nęcenie dużych karpi

Home Forums METODY I TAKTYKI POŁOWÓW KARPI Sztuka nęcenia Nęcenie dużych karpi

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Author
    Posts
  • #10316
    Redakcja
    Keymaster

    Każdy karpiarz goni za rekordami. Każdy z nas chce mieć jak największy Personal Best w wadze karpia lub amura.
    Ale jak zwabić te największe karpie w nasze łowisko??
    Pewną rzeczą jest że te największe karpie są bardzo ostrożne lecz ciągle staramy się je przechytrzyć.
    Nęcenie dużych karpi opiera się na doborze odpowiedniej zanęty. Na początku musimy odstawić zanętę drobną !
    Duże karpie nęcimy przez długi okres tylko i wyłącznie kulkami proteinowymi o dużej średnicy czyli 18 mm 24 mm. Czemu aż tak duża średnica kulek ?
    Odpowiedz jest prosta – tak dużą przynętę pobiorą nam tylko i wyłącznie największe osobniki. Mniejsze karpie, leszcze i inne ryby nie są w stanie zassać tak dużej przynęty.
    Zatem jeżeli mamy zamiar trafić tego największego przez dłuższy czas nęcimy łowisko po 20/30 kulek przez okres kilku tygodni. Aby uatrakcyjnić nasze kulki zalewamy je boosterem aminoliquidem aby karpie szybciej je odnalazły 🙂
    Kolejnym krokiem jest spędzenie kilku zasiadek nad wodą z ciągłym donęcaniem aż nasza cierpliwość zostanie wynagrodzona 🙂

    #13314
    Redakcja
    Keymaster

    Ja osobiście w zeszłym sezonie miałem lepsze wyniki na mniejszy kaliber niż 24mm 20mm. Prawda że mniejsze się trafiały no ale coś się działo chociaż 🙂

    #15772
    mci furiat
    Guest

    Gadanie ja zwykle PVA i daje radę 🙂

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

NAJNOWSZE WPISY

NAJPOPULARNIEJSZE