Nęcenie karpi ziemniakami

Home Forums METODY I TAKTYKI POŁOWÓW KARPI Sztuka nęcenia Nęcenie karpi ziemniakami

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Author
    Posts
  • #10317
    Redakcja
    Keymaster

    Ziemniaki chyba każdemu znane, nie tylko my za nimi przepadamy ale karpie również 🙂
    Znam osobiście wody w których ziemniak na włosie jest absolutnym killerem na karpia.

    Jak to zrobić ?

    Musimy wybrać odpowiedni rozmiar kartofli. Ziemniaki muszą być w miarę małe abyśmy mogli je po ugotowaniu pokroić na kwadraciki. Ziemniaki gotujemy w mundurkach do takie stanu aby były ugotowane ale nie rozlatywały się. Pamiętajmy o ich posoleniu 🙂

    Po ugotowaniu ziemniaków odcedzamy je i kroimy w kostkę. Zwykle dopieram tak ziemniaki żeby powstały mi z jednego max 6 kostek w miarę równych ziemniaków.

    Do nęcenia używam około 3 kg ziemniaków, stanowisko nęcę kilkakrotnie w odstępie 2 dniowym.
    Jeżeli nęcimy z pontonu ziemniaki kroimy w domu i nie ma problemu z nęceniem, problem powstaje jeżeli nie mamy środka pływającego. Proca idealnie się nadaje do nęcenia kostkami ugotowanych ziemniaków lecz musimy pamiętać o jednym – ziemniaki kroimy wtedy nad wodą aby nam nie wyschły bo będą się rozpadać 🙂

    Możemy je dopalić jakimś atraktorem lecz sam ziemniak ma w sobie to coś czemu karpie się nie oprą 🙂

    #13317
    Redakcja
    Keymaster

    Masz racje ziemniak to super sprawa szczególnie tam gdzie karpie mają dosyć kulek o 10000 smaków 🙂
    Polecam Twój patent !

    #15774
    cris
    Guest

    Ja używam specjalnej sprężynki do włosa aby ziemniak nie spadał – na mojej komercji to jedyny przepis na strzał 😀 gdzie inni sypia kuleczkami

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

NAJNOWSZE WPISY

NAJPOPULARNIEJSZE