Zanęta na karpia (kulki proteinowe)

Home Forums KUCHNIA KARPIOWA Zanęty Zanęta na karpia (kulki proteinowe)

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Posts
  • #10303
    Redakcja
    Keymaster

    Łowienie na kulki proteinowe łączy się z nęceniem kulkami proteinowymi.
    Osobiście każdą swoją zasiadkę nęcę kulkami proteinowymi ale trzeba robić to w umiejętny sposób żeby nie przesadzić.
    Jak przygotować zanętę na bazie kulek proteinowych. Jeżeli nęcimy tylko i wyłącznie kulkami używamy do tego kobry lub procy – ja tak robię.

    I i II dnia nęcenia zabieram ze sobą mix kulek proteinowych rożnego rozmiaru począwszy od 10 mm kończąc nawet na 24 mm. Smaki dobieram mniej więcej tak aby zbyt się nie różniły. Zazwyczaj nęcę 2 miejsca: w jednym miejscu nęcę na słodko czyli wybieram wszystkie kulki słodkiego smaku (scopex miód itp) w drugim miejscu smaki rybie czyli skorupiaki, mięsne itp. Jeżeli chodzi o ilość na na każde miejsce za pomocą procy/kobry posyłam po 30/40 kulek na miejsce

    III i IV dnia do wody posyłam kulki na które będe łowił V dnia, lecz dorzucam około 10 kulek rożnych smaków. Staram się przekonać ryby aby pobierały kulki właśnie tego smaku.
    Ilościowo wygląda to tak: 10 kulek róznych smaków 30 kulek smaku na który będe łowił.

    V dnia czyli dnia zasiadki posyłam do wody kulki smaku na który łowie 10 sztuk i do materiału PVA daje moje kulki wzmocnione aminoliquidem aby uatrakcyjnić przy netę.

    #15269
    gunsmoke
    Guest

    Ja jeszcze dodatkowo zalewam kulasy boosterami albo olejem rybnym.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

NAJNOWSZE WPISY

NAJPOPULARNIEJSZE