Podczas nęcenia amurów musimy sobie uświadomić że amury bardzo dużo jedzą. Amur potrafi przez dzień zjeść niemalże 70 % swojej wagi. Przykładowo jeżeli warzy 10 kg to potrafi zjeść około 7 kg zanęty przez dzień. Oczywiście nie zawsze tak się dzieje. Średnio amury jedzą 30-40 % swojej wagi.

Jak nęcić amury ?

Jest to bardzo często spotykane pytanie na forach wędkarskich. Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie to nęcić DUŻO ! Jak wcześniej wspominałem amury potrafią zjeść ogromne ilości zanęty, dlatego też nie powinniśmy im żałować tylko nęcić.

kukurydza gotowana na amura

Jak najlepiej nęcić amury ?

Amury najlepiej nęcić dywanowo, ponieważ wtedy rozrzucimy naszą zanętę na znacznie większym obszarze. Dzięki temu będziemy mieli większe pole manewru łowiąc z rzutu. Pamiętajcie nęcąc amury nie ma co się ograniczać. Pomyślcie jak wejdzie Wam w łowisko stano amurów i co wtedy ? Wasza zanęta, która zalega na dnie znika w mgnieniu oka. Amury po zjedzeniu zanęty opuszczają wasze łowisko. Dlatego jeżeli chcecie łowić systematycznie amury musicie dużo nęcić i systematycznie donęcać amurowe łowisko.

jaka zanęta na amura Czym nęcić amury ?

Osobiście amury najczęściej nęcę kulkami proteinowymi w połączeniu z gotowaną kukurydzą. Według mnie nie ma lepszej zanęta jeżeli chodzi o amury niż gotowana kukurydza.

3 KOMENTARZE

    • Oczywiście im więcej czasu spędzasz nad wodą tym są większe szanse na złowienie ryby, czasem jest tak że podczas pierwszej doby złowisz kilka ryb później podczas kolejnych jest bez brania, nie ma reguły ale 3 doby to dosyć duże szanse na powodzenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here