Postanowiłem napisać ten wpis, ponieważ bardzo wiele karpiarzy ma problem z odróżnieniem tępego haczyka od ostrego.  Przecież wiemy że haczyk w naszym zestawie jest najważniejszy nie powinniśmy pozwolić na błąd, którym jest zawiązanie tępego haczyka do zestawu. Używając tępych haków możemy mieć brania to ale żadne nie przytniemy, za każdym razem ryba będzie się uwalniała. Wróćmy do głównego tematu a mianowicie jak rozpoznać tępy haczyk?

Istnieje kilka sposobów na odróżnienie tępego haczyka. Ja opiszę te najskuteczniejsze.

I. SPOSÓB

Chwytamy nasz hak w rękę i sprawdzamy na palcu lekko dotykają palca. Ogólnie sposób nie za dobry ale po dłuższym taki sprawdzaniu właśnie tym sposobem dojdziemy do wprawy i odróżnimy każdy haczyk.
palec

II. SPOSÓB

Jeżeli nasz hak jest bardzo tępy co poznajemy od razu polecam użyć ostrzałki do haczyków i po prostu naostrzyć nasz haczyk. Ale dla pewności najlepiej kupić nowy, ponieważ ostrząc nasz haczyk musimy posiadam odpowiednie umiejętności aby do prawidłowo naostrzyć.

ostrzałka do haczyków


III. SPOSÓB

Według mnie najskuteczniejszy. W tym celu należy zakupić mikroskop, który powiększa nasz obraz minimalnie 50 razy i wtedy bardzo dokładnie widzimy czy nasz hak jest tępy czy ostry. Osobiście ja tak odróżniam haczyki. Stosując mikroskopu jeszcze nigdy nie pomyliłem się.

IV. SPOSÓB

Lupa powiększająca też wspaniale nadaje się do odróżniania naszych haków. Jest koszt jest oczywiście tańszy od mikroskopu ale także wspaniale się sprawdza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here