POŁOŻENIE

Jezioro Długie położone jest w zachodniej części Olsztyna ,w dorzeczu Łyny- Pregoły. Ma także sztuczne połączenie z Jeziorem Czarnym i Ukiel.  Samo jezioro położone jest w malowniczym terenie, wokół jeziora znajdują się lasy oraz w pewnych momentach pola.

3

KILKA SŁÓW O ŁOWISKU

Powierzchnia jeziora wynosi 42 ha. Średnia głębokość wynosi 5,3 m natomiast najgłębsze miejsce to 17,3 m. Jest to dosyć głębokie jezioro o zróżnicowanym dnie. Dno jest w przeważnie piaszczyste lecz czasem na dnie zalega cienka warstwa mułu. Bardzo często możemy zobaczyć gołym okien wygrzewające się pod powierzchnią wody przepiękne okazy amurów.

2

 

RYBY WYSTĘPUJĄCE W ŁOWISKU

Ryby jakie występują w łowisku to: przepiękne okazy amurów, dorodne karpie, liny, płocie, leszcze, szczupaki oraz okonie.

5

 

INNE INFORMACJE

Gospodarzem jeziora jest Gospodarstwo Jeziorowe Kluczborscy, Szczytno koło Przechlewa. Aby dojechać na jezioro należy wybrać trasę Przechlewo- Rzecznica. Za Przechlewem należy skręcić w polną drogę, która doprowadzi nas do łowiska. Samochód parkujemy nad samym jeziorem. Łowiąc mamy go niemal za plecami. Najskuteczniejsze przynęty na okazałe amury i karpie  to kulki proteinowe oraz kukurydza. Na inne białe ryby sprawdzają się następujące przynęty: białe robaki, kukurydza, czerwone robaki, pęczak, makaron. Na drapieżniki najlepsze są blaszki oraz gumy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here