POŁOŻENIE

Jezioro położone jest w południowo-zachodniej części Tych. Otoczone lasami, które gwarantują przepiękne widoki.

jp2

KILKA SŁÓW O JEZIORZE

Powierzchnia jeziora wynosi 132 ha. Średnia głębokość akwenu to zaledwie 1,8.m. Natomiast najgłębsze miejsca nie przekraczają 3,5 m Jezioro jest zasilane przez Starą Gostynkę oraz inne drobne strumyki leśne, które spływają od południa. Długość zbiornika to koło 2 km, natomiast szerokość jeziora wynosi  około 500m. Linia brzegowa jest bardzo słabo rozwinięta. Na jeziorze występują dwie wyspy oraz kilka cypli wysuniętych w głąb jeziora. Nie brakuje także ciekawych zatok. W jeziorze pływają bardzo dorodne karpie, które osiągają wagę grubo ponad 10 kg. Wędkowanie w nocy jest zakazane. Możemy używać tylko silników elektrycznych, ponieważ używanie silników spalinowych jest także zakazane. Dno w większej części jeziora pokryte jest piachem, w pewnych momentach na dnie widnieje gruba warstwa mułu.

jp1

RYBY WYSTĘPUJĄCE W JEZIORZE

Ryby jakie występują w jeziorze to: karpie, szczupaki, leszcze, liny, płocie, wzdręgi, sumy, okonie,płocie, jazie, amury

jp3

INNE INFORMACJE

Jezioro należy do koła numer 060 Tychy. Mimo tego iż nie można wędkować w nocy warto wybrać się na kilkudniową zasiadkę i wędkować tylko w dzień a na noc zwijać sprzęt i odpoczywać.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here