Nęcenie punktowe jak sama nazwa mówi polega na podaniu zanęty w ściśle określonym małym punkcie. Krótko mówiąc polega na skupieniu się na małym obszarze na którym będziemy łowić. Podczas nęcenia punktowego nasza dokładność i perfekcyjność jest jednym z kluczy do sukcesu.

KIEDY NĘCIMY PUNKTOWO?

Punktowo najczęściej nęcimy wczesną wiosną, gdy temperatura wody jest jeszcze dosyć chłodna oraz karpie po długiej zimie jeszcze w pełni nie żerują tak intensywnie jak w cieplejszych porach roku.

Na krótkich jednodniowych lub kilkugodzinnych zasiadkach gdy zależy nam na jak najszybszym zwabieniu ryby w nasze łowisko punktowe podawanie zanęty bywa bardzo skuteczne.

pokruszone kulki

Na małych akwenach, gdzie wiemy że jest spora populacja karpi i nie musimy nęcić dywanowo używając większych porcji zanęty. Podana zanęta punktowo zwabi karpie w nasze łowisko.

JAK NĘCIĆ PUNKTOWO?

Do nęcenie punktowego najczęściej używamy materiałów rozpuszczalnych czyli tradycyjnych PVA. W śród materiałów PVA występują między innymi: worki, siatki, tunele, rękawy i wiele wiele innych. O materiałach PVA więcej informacji znajdziecie w następujących artykułach: Nici i taśmy PVA , Worki PVA , Materiały PVA.

woreczek pva

Nęcąc punktowo najczęściej jednak używa się woreczków lub tuneli pva a także siatek. Zanętę wsypujemy do woreczka czy też innego materiału pva a potem dobrze ubijamy. Pamiętajmy że zanęty w materiałach rozpuszczalnych możemy także dopalić płynnymi dopalaczami takimi jak: booster, liquid, czy też inny pokarm płynny. Zanim jednak zalejecie zanętę w materiale pva płynnym pokarmem zobaczcie czy na pewno jest przystosowany do pva czyli ich nie rozpuszcza. Taka informacja najczęściej widnieje na etykiecie produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here