Jak obiecywałem w poprzednim artykule że poruszę temat odnośnie przyponów na amury i odpowiem na pytanie jaki przypon na amura ?. O amurowych przynętach pisałem w poprzedmin artykule.Teraz przejdę do amurowych przyponów.

Bardzo ważna rzecz! Przypon na karpie znacznie się różni od przyponu na amura, dlatego też chcąc łowić amury powinniśmy zastosować całkiem inny przypon. Przypon typowy na karpie zazwyczaj ma dłuższy włos od amurowego przyponu. Nie piszę dokładnie jak się nazywa, ponieważ sami wiecie że na karpie możemy stosować przeróżne przypony i wszystkie się sprawdzają w zależności od łowiska. Jedne są bardziej skuteczne drugie mniej ale ten temat to również pomysł na artykuł, który postaram się poruszyć w przyszłości.

Jaki powinien być przypon na amura ?

Przypon typowo na amury powinien wyróżniać się krótkim włosem. Dlatego właśnie krótki włos na amury a dłuższy na karpie ? Zasadnicza różnica jest taka że karpie w przeciwieństwie do amurów zasysają pokarm niemalże jak “odkurzacz” dlatego też jeżeli chodzi o karpie do dłuższy włos znacznie utrudnia im wyplucie zestawu. Jeżeli mowa o amurach to jak już wcześniej pisałem włos powinien być znacznie krótszy niż typowy włos na karpie. Zapomniałem powiedzieć o długości przyponu w moim przypadku jest to zazwyczaj od 15 do 30 cm.

3 KOMENTARZE

  1. Michał oczywiście tak jak napisałem w artykule długość moich przyponów amurowych waha się od 15 do 30 cm maks 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here