Fluorocarbon to świetny materiał na sztywne przypony karpiowe. Stosując fluorocarbon możemy wykonać bardzo ciekawe przyponu. Zarówno z samego fluorocarbonu jak i w połączeniu z miękką plecionką tworząc tak zwane łamańce. Używając fluorocarbonu możemy wykonać wiele przyponów, jednak poniżej opiszemy te najczęsciej stosowane.

Przypon karpiowy antyspątaniowy do dalekich rzutów 

Jeden z lepszych przyponów do łowienia karpi z rzutu. Pierwsza części przyponu wykonana jest z fluorocarbonu, dzięki czemu przypon podczas rzutu nie ma możliwości splątania się. Natomiast druga część przyponu do której przywiązany jest haczyk wykonana jest z miękkiej plecionki dzięki takiemu zastosowaniu haczyk bardzo naturalnie zachowuje się na dnie i świetnie zapina się w wargę ryby.

Przypon D-rig
Niezawodny przypon na słabe bardzo delikatne brania karpia. Sprawdza się bardzo dobrze na przełowionych łowiskach oraz podczas słabego żerowania ryb w naszym łowisku. 


Przypon karpiowy łamany –  Stiff Rig

Bardzo podobny przypon do przypon antysplątaniowy do dalekich rzutów , ponieważ składa się dokładnie z takich samych materiałów czyli fluorocarbonu oraz miękkiej plecionki, lecz tym razem odcinek do którego przywiązany jest haczyk został wykonany z fluorocarbonu a druga część przyponu z miękkiej plecionki. Przypon jet niezastąpiony podczas łowieniu na mulistym dnie na kulki pływające.

Przypon karpiowy Chod Rig 

Łowiąc na mulistym lub zarośniętym dnie ten przypon jest najlepszym rozwiązaniem. Do tego przyponu zawsze stosujemy tylko przynęty pływające.

Wyróżniamy przeróżne przypony karpiowe i ich rodzaje, wiele karpiarzy nie docenia przyponów z fluorocarbonu a są to bardzo skuteczne przypony karpiowe.

Zobacz fluorocarbon w sklepie – kliknij 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here