Bardzo dużo osób zadaje pytania jaka najlepsza zanęta na amura? Czym nęcić amura ? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak mogę zdradzić swoje sekrety, czyli zanętę jaką ja używam do nęcenia amurów na swoim łowisku. Kto czytał moją serię artykułów o amurach w której to w jednym z artykułów pisałem o przynętach a tak wspominałem że najczęściej łowię amury na kulki proteinowe i gotowaną kukurydzę to właśnie do nęcenia też używam kulek proteinowych i gotowanej kukurydzy.

kukurydza na amura i karpia

Bardzo ważne jest to aby nęcić taką zanętą na jaką łowimy. Przykładowo gdy łowimy na kukurydzę to warto żeby kukurydza pojawiła się w naszej zanęcie. Nie musimy wtedy nęcić samą kukurydzą, lecz możemy zmieszać ją na przykład z kulkami proteinowymi czy też konopiami.

amurowa zanęta

Do nęcenia amurów sprawdzają się także owoce takie jak śliwki i wiśnie.Ludzie łowią na różne wynalazki. Ja osobiście nie łowiłem jeszcze na owoce, lecz zamierzam w tym sezonie wypróbować. Słyszałem też o mirabelkach że jest to bardzo dobra przynęta oraz zanęta na duże amury, jednak musimy długo nęcić aby amury się przyzwyczaiły.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here