Na rynku spotkamy przeróżne modele i rozmiary haczyków karpiowych. Każda firma w swojej ofercie posiada inne kształty haków. Trudno odpowiedzieć na pytanie ” Jaki haczyk na karpia jest najlepszy? ” , ponieważ każdy wędkarz woli inne haczyki. Jedni wolą klasycznych kształtów drudzy natomiast wolą całkowicie inne, które odbiegają od klasycznych kształtów. Każdy karpiarz ma ulubione swoje rodzaje,modele i rozmiary haczyków i dobiera je wedłóg swoich własnych upodobań. Jedna my przygotowaliśmy dla Was listę najczęściej używanych haczyków karpiowych.

MÓJ NUMER 1 HACZYKI KARPIOWE UNDERCARP

Ja w szczególności polecam teflonowe haczyki karpiowe oraz matowe. Teflonowe dlatego, że są sporo wytrzymalsze od zwykłych. Jeżeli chodzi o matowe to dlatego, że nie odbijają się od promienie słoneczne które mogą przestraszyć rybę. Od blisko roku łapę na Haki karpiowe Undercarp, w szczególności polecam klasyczne Wide Gape ( klasyka i najpopularniejsze na rynku ), Curve Shank oraz Choddy. Dostępne są w ich sklepie firmowym w bardzo dobrej cenie: https://undercarp.pl/katp/haczyki-karpiowe-haki/

—————————————————————————————————

HACZYKI HAYABUSA AMIAUD PECHE 
haczyki na karpia hayabusaBardzo ostre haki karpiowe. Występują na rynku w następujących rozmiarach 2,4,6. Bardzo ostre wykonane z materiału black nikiel, poprzez co są bardzo mało widoczne dla ryb. 

ZOBACZ

—————————————————————————————————

VMC HACZYKI SPARK POINT

haczyki karpiowe vmcHaki Vmc Spark Point są kute i bardzo ostre. Głownie stosowane do połowu przy użyciu kulek proteinowych. Na rynku występując w następujących rozmiarach: 1,2,4.

ZOBACZ

————————————————————————————————–

HACZYKI AMIAUD PECHE HAYABUSA

haczyki karpiowe amaniudWystępują na rynku w następujących rozmiarach: 2,4,6,8. Są to haki w kształcie tak zwanego “banana” oraz posiadają bardzo ostre ostrze. Ich kształt nie jest przypadkowy, lecz to właśnie od obraca haczyk w dolną wargę ryby.

ZOBACZ

—————————————————————————————————

Haczyki karpiowe Fox Kuro S4 Xs

haczyki karpiowe fox s4Haczyki S4 to grubsza wersja modelu S3. Występują na rynku w następujących rozmiarach:2,4,6 i 8.

Zobacz również rozmiar numer 2.

 

 

 

ZOBACZ—————————————————————————————————

Haczyki karpiowe Fox Kuro S3 Xs

haczyki karpiowe fox s3Haki Fox Kuro S3 to starszy model haków firmy FOX. Obecnie haczyki Fox Kuro S3 zostały trochę pogrubione i występują na rynku jako Fox Kuro S4, lecz ten model idealnie nadaje się do łowienia podczas używania ziaren.

Zobacz również rozmiar numer 6.

 

 

ZOBACZ

4 KOMENTARZE

  1. Haki karpiowe undercarp również polecam są doskonałe, jeszcze niegdy mi się nie odgieły nawet na mocnych zaczepach. Przez długi czas są mega ostre no i w doskonałej cenie.

  2. Faktycznie kupiłem undercarpia za twoją namową i nie żałuje tego wyboru dawniej kupowałem znanej firmy i płaciłem za nie 10pln drożej, a niczym się nie różnią jak z kumplem porównywaliśmy je.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here