POŁOŻENIE

Jezioro Orient jest położone 220 km od Paryża  na terenie parku regionalnego Foret d’Orient. Dokładnie znajduje się w regionie Szampania-Ardeny w departamencie Aube.

jezioro orient

KILKA SŁÓW O ZBIORNIKU

Jezioro sztuczne o powierzchni 2,4 tyś Ha. Zostało utworzone w 1996 roku w celu regulacji poziomu wód Sekwany. Największy poziom wody nad jeziorem jest zimą oraz wiosną, ponieważ przyjmuje nadmiar wód z rzeki Sekwany. Natomiast mniejszy poziom wody jest jesienią, kiedy poziom wód w rzece jest niższy i cześć z jeziora trafia z powrotem do rzeki.Objętość jeziora przy pełnym napełnieniu wynosi 208 mln m³ . Średnia głębokość wynosi 4 m, natomiast maksymalna 18,7 m. W niektórych miejscach dno akwenu jest porośnięte podwodną roślinnością.

orient jezioro

RYBY WYSTĘPUJĄCE W ZBIORNIKU

W jeziorze Orient pływają przede wszystkim piękne okazy karpi.

jezioro orient francja

INNE INFORMACJE

Nad jeziorem można wędkować tylko w czterech specjalnie wyznaczonych sektorach. Są to sektory A,B,C oraz D. Oficjalnie sezon łowienie nad jeziorem zaczyna się 1 kwietnia oraz kończy 1 listopada.Jeden dzień wędkowania na tym jeziorze kosztuje 15 euro. Średnia waga łowionych karpi waha się w granicach 11-14 kg, jednak w jeziorze pływa bardzo dużo ryb, których waga przekracza 20 kg. Największy karp z tego jeziora został złowiony w 19996 roku przez Jerome Gigault i ważył 34,2 kg.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here