Materiały pva czyli woreczki, tunele pva, nici oraz taśmy używane najczęściej podczas wiosennego nęcenia. Stosowane także w na łowiskach gdzie trzeba podać zanętę punktowo. W tym artykule postaram się Wam przybliżyć wszystkie materiały PVA oraz akcesoria potrzebne do stosowania rozpuszczalnych akcesoriów.

Worki PVA

Worki PVA to pierwszy materiał rozpuszczalny jaki pojawił się na rynku karpiowym. Do worków PVA aby jeszcze lepiej wabiły karpie możemy wlać także booster lub liquid, który wzbogaci naszą zanętę. Najbardziej popularne z materiałów PVA. Wspaniałe do punktowego nęcenia.

Na rynku karpiowym spotkamy następujące worki:

1.Worki do dalekich rzutów, które najczęściej mają opływowe zakończenie, dzięki czemu stawiają mniejszy opór w powietrzu. Używając takiego woreczka i posiadając odpowiednią technikę rzucimy naszym wędziskiem nawet ponad 100m.

2.Zwykłe worki w kształcie prostokąta lub kwadratu najczęściej używane przez karpiarzy nad wodą do punktowego nęcenia.

3.Worki zwykle z nicią ułatwiają nam podawanie zanęty, ponieważ nie musimy sami wiązać woreczka używając nici PVA tylko mamy gotowy woreczek z nicią, którą wystarczy tylko zacisnąć.

4.Worki zwykłe z nicią i otworami. Dzięki zastosowanym otworom szybciej toną.

5.Rękawy i Tuby PVA to długie tuby PVA z której możemy dociąć woreczek o różnej długości taki jaki jest nam tylko potrzebny do zastosowania w łowisku.


Tunelowy system

To wspaniały wynalazek, który jest bardzo podręczny. Najczęściej występuje w długościach 7m nawinięty na plastikową rurkę, która ułatwia nam napełnianie siatki zanęta. Zazwyczaj w zestawie jest także ubijak, który pozwala na ubicie siatki PVA.  Na rynku karpiowym spotkamy bardzo wiele różnych tunelów między innymi: wąskie, szerokie, średnie, drobny, mocny oraz wiele innych.

tunel pva

Nici oraz taśmy

Nici są bardzo przydatne podczas punktowego nęcenia. Możemy na nitkę nawlec kulki proteinowe i podać je wraz z naszą przynętą na haku.

 

Akcesoria PVA

Bardzo przydatnym, pomocnym przedmiotem jest lejek, który ułatwia nam wsypywanie naszej zanęty do różnych woreczków pva oraz wlewanie płynnych dopalaczy.

lejek pvaDrugim wartym polecenia przedmiotem jest ubijak. Używając ubijaka, możemy niesamowicie ubić naszą zanętę, którą wsypaliśmy do worków pva, lub tunelowych systemów. Ubijają zanętę w tunelowych systemach utworzy nam się wspaniały “paluszek”.

ubijak pva                       ubijak PVA w zastosowaniu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here