Amur jest rybą, która potrafi zjeść niemal że tyle co waży jednego dnia. W związku z tym planując amurową zasiadkę powinniśmy przygotować sobie dużo dużo zanęty.

Najskuteczniejszą zanęta na amury jest gotowania kukurydza. Odpowiednio przygotowana kukurydza jest według mnie najlepszą przynętą na amury. Jak przygotować kukurydzę możesz przeczytać TUTAJ.

Jak już wcześniej wspominałem amury potrafią zjeść bardzo dużo a zwłaszcza jak kilka amurów wejdzie w nasze łowisko to zanęta znika z dna w mgnieniu oka. Dlatego też powinniśmy nęcić dużą porcją zanęty.

Oprócz kukurydzy do zanęty możemy także dodać kulki proteinowe. Amury głównie łowimy na owocowe kulki. Sprawdzają się także naturalne przynęty takie jak: śliwki, wiśnie. Warto spróbować nęcić owocami, ponieważ na niektórych wodach przynoszą niesamowity efekty.

Podczas nęcenia amurów bardzo ważne jest ponowne zanęcanie łowiska tak aby cały czas utrzymać w nim ryby. Po wyholowaniu amura koniecznie należy donęcić łowisko, ponieważ bardzo często tak jest że gdy wyholowaliśmy amura to na dnie w miejscu gdzie łowimy nie ma już zanęty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here