Dobrze wiemy że karpie uwielbiają Pellet, który jest ulubioną zanętą nie tylko karpiarzy. Pellet to doskonała zanęta, którą w połączeniu z: nasionami, kulkami proteinowymi i innymi rodzajami zanęty tworzy wspaniała i skuteczną zanętę. Pellet nadaje się niemal do każdej mieszanki zanętowej.

KORZYŚCI NĘCENIA PELLETEM:

Pellet występuję na rynku karpiowym w wielu średnicach, dzięki czemu używając do nęcenia pelletów o różnych średnicach w naszym łowisku zanęta pracuje przez długi okres czasu. Na początku rozpuszczają się drobniejsze pellety a potem te grubsze. Wniosek z tego taki że uwalniające się składniki pelletu, tworzą tak zwaną chmurę zapachową, wabiąc ryby w nasze łowisko przez dłuższy okres czasu.

pellet karpiowy

Pellet jest produkowany głównie z naturalnych składników, które jak dobrze wiemy karpie uwielbiając.

Pellet wspaniale wabi ryby w nasze łowisko oraz ich w nim utrzymuje.

Zwłaszcza na krótkich zasiadkach, gdy wybieramy się na zasiadkę bez jej planowania pellet sprawdzi się doskonale. Bardzo szybko zwabu ryby w pole nęcenia.

WARTO ZAPAMIĘTAĆ !

Nęcąc pelletami uważajmy aby nie przesadzić z ich ilością, ponieważ nasycają żołądki ryb. Odpowiednia ilość pelletu w naszej zanęcie zwabi ryby z dużej odległości.

Nęcąc pelletem najlepiej jest używać jak już wcześniej wspominałem pelletów o różnych średnicach, dzięki czemu na dnie naszej miejscówki cały czas będzie się tworzyła chmura zapachowa, która zmusi karpie do żerowania.

mieszany pellet

KIEDY NĘCIĆ PELLETEM?

Dobrze wiemy że na takie pytania jak to postawione wyżej nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednak możemy się kierować pewnymi sugestiami i doświadczeniami. Poniżej przedstawię moje własne sugestię z którymi możecie się zgodzić lub też nie.

Pellet to świetna zanęta na krótkie nie planowane wcześniej zasiadki. Dobrze wiemy że wybierać się nad wodę na kilka godzin zależy nam na tym aby w jak najkrótszym czasie zwabić ryby w nasze łowisko. Pellet zwłaszcza o mniejszych średnicach będzie niezastąpiony.

drobny pellet

Wczesną wiosną gdy woda jest chłodniejsza zawsze używam pelletów o średnicach w przedziale od 4 mm do 8 mm. Pellety o mniejszych średnicach znacznie szybciej pracują i wabią ryby w pole nęcenia.

To nie znaczy że pelletów nie możemy używać podczas długotrwałego nęcenia. Wręcz przeciwnie, pellety podczas długotrwałego nęcenia też się sprawdzą, lecz należy wtedy używać tych o większych średnicach minimum 18 mm. Podczas długotrwałego nęcenia zwykle pierwsze kilka dni nęcę pelletem, potem następnie w kolejnych dniach używam do nęcenia tak zwanych grubszych kęsków dla karpi. Najczęściej są to kulki proteinowe o średnicy 20-22 mm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here