Dobrze wiemy że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytania” Jak nęcić”. Wybierają odpowiednią taktykę nęcenia, która zwiększy nasze szansę na złowienie karpia musimy zwrócić uwagę na wiele czynników panujących w łowisku w którym planujemy łowić.

KIEDY NĘCIMY PUNKTOWO ?

Nęcąc punktowo używamy znacznie mniej zanęty oraz podajemy zanęty skupiając się na jednym punkcie. Przede wszystkim na nęcenie punktowe możemy sobie pozwolić w małych akwenach, gdzie nie potrzebujemy dużej ilości zanęty aby zwabić karpie w nasze łowisko. W łowiskach w których jest bardzo duża populacja karpia oraz znamy ścieżki, którymi karpie w danym zbiorniku się poruszają. W takiej sytuacji także nęcimy punktowo.  W zimniejszych porach roku, gdy karpie nie są tak aktywne i znacznie mniej pobierają pokarmu to także nęcimy punktowo. Wspaniałym przykładem jest wczesna wiosna oraz późna jesień. W tym czasie karpie znacznie słabiej żerują oraz pobierają zdecydowanie mniej pokarmu niż w cieplejszych porach roku. Więcej o nęceniu punktowym TU.

nęcenie punktowe

KIEDY NĘCIMY DYWANOWO?

Nęcenie dywanowe to technika nęcenia, która charakteryzuje się rozsypywaniem zanęty na większym obszarze. Najczęściej są to place w kształcie kwadratu lub po prostu zwyczajne ścieżki, które prowadzą do naszej miejscówki.

Na nęcenie dywanowe możemy pozwolić sobie łowiąc w dużych zbiornikach zaporowych, w których jak wiemy nie jest łatwo zwabić karpia w nasze łowisko. Dywanowo możemy nęcić także w sytuacji, gdy nie mamy pewności że wybraliśmy odpowiednią miejscówkę. W takim wypadku możemy usypać ścieżki z dywanowej zanęty, które poprowadzą do miejsca w którym łowimy. Kolejna sytuacja w której można nęcić dywanowo. Łowiąc na otwartej wodzie, jeżeli zauważymy że w okolicach miejsca w którym kładziemy zestawy znajdują się zatopione drzewa lub inne miejsca w których karpie lubią przebywać to polecam aby usypać ścieżkę z dywanowej zanęty aż do naszej miejscówki.Więcej informacji o nęceniu dywanowym TUTAJ

dywanowa zanęta

fot. w mojej dywanowej zanęcie zawsze znajdują się drobne nasiona takie jak kukurydza i konopie

Podsumowując, wyżej wymieniłem kilka sytuacji w których nęcić dywanowo oraz punktowo. Podkreślam że jest to tylko moja taktyka i Wy możecie być przeciwnego zdania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here