Gdy temperatura powietrza jak i zarówno wody staje się coraz cieplejsza większość z nam wyrusza nad wodę na swoje pierwsze zasiadki. Po pojawieniu się nad wodą zadajemy sobie pytanie. Jak nęcić wiosną ?

Powinniśmy zdawać sobie sprawę że wiosną temperatura wody jest jeszcze o wiele niższa niż w cieplejszych porach roku. Na dnie nie ma także dużo podwodnej roślinności jak to bywa w czerwcu czy też sierpniu. Dlatego też nie ma zapachu podwodnej roślinności. My tak naprawdę nie jesteśmy w stanie wyczuć ten zapach, natomiast ryby wyczuwają go doskonale. Musimy zdawać sobie sprawę że karpie wczuję nagłe zmiany zapachowe w wodzie.

Dlatego powinniśmy nęcić:

OSTROŻNIE:

Mówiąc ostrożnie mam oczywiście na myśli ilość podawanej zanęty. Pamiętajmy że ryby wiosną nie żerują jeszcze w pełni, dlatego starajmy się podawać małe ilości zanęty.

kulki proteinowe  1

PUNKTOWO:

Jak już wcześniej wspominałem, wiosną należy uważać z ilością zanęty. Starajmy się nęcić małą ilością zanęty. Wiosną szczególnie najlepiej sprawdza się zanęta podawana w rozpuszczalnych materiałach pva.

DCIM100GOPRO

JAKOŚĆ A NIE ILOŚĆ !

Zawsze to powtarzam. Wielu z Nas jest w błędzie, ponieważ sądzą że im więcej zanęty wsypią do wody to będą lepsze wyniki. Wcale tak nie jest lepiej zanęcić nasze łowisko zanętą o lepszej jakości, która jest bogata w składniki, które karp potrzebuje.

Podsumowując, wiosną powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na jakość naszej zanęty a także starać się nęcić punktowo małą ilością zanęty.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here