Akcja wędziska karpiowe jest bardzo ważnym elementem, który wpływa na pracę naszej wędki. Wędzisko karpiowe dostosowujemy do warunków jakie panują nad wodą. Warto dlatego wybrać odpowiednią wędkę, która zdecydowanie ułatwi nam łowienie karpi. Poniżej wymienię oraz krótko scharakteryzuje akcję wędzisk karpiowych.

FT(Fast)

Jest to szybka szczytowa akcja naszego wędziska. Ze względu na szczytową szybką akcję najczęściej wędziska tego typu używamy podczas łowienia na dalekich dystansach, ponieważ skutecznie zacina rybę z dużej odległości.

CT(Compound)

Akcja Compound czyli miękka akcja. W momencie holu ryby oraz zacięciu wędzisko ugina się równomiernie rozkładając ciężar na całej długości wędki.

CPT(Compound Progressive)

Akcja CPT to nic innego jak połączenie akcji Fast oraz Compound czyli dwóch akcji wyżej wymienionych w jedną.  Podczas rzutów wędziskiem z tego typu akcją następuje tłumienie drgań. Natomiast w momencie zacięcia akcja szczytowa. A jak jest podczas holu? W momencie gdy holujemy rybę akcja jest dosyć miękka, dzięki czemu pozwala nam na spokojny hol karpia a także amortyzuje odjazdy ryby. Wędziska z tego typu akcją są najczęściej spotykane ze względu na uniwersalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here